Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Torba da Hafriyat Döküm Sahası Açıldı.

   Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, çevrenin korunması ve hafriyatların değerlendirilmesine yönelik çalışmalarına Bodrum İlçesi Torba mevkiinde eski taş ocağı olarak kullanılan alanda devam ediyor.Ekipler, hafriyat toprağı ile rehabilite çalışmalarına başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Orman Genel Müdürlüğü’nden hafriyat toprağı bertarafı amacı ile 5 yıl süreli tahsisi yapılan alanda hafriyat atıklarının geri kazanımının sağlanması hedefleniyor.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAFRİYAT TOPRAĞI VE YIKINTI ATIKLARI TAŞIMA İZİN BELGESİ HAKKINDA

 

 Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hafriyat ve Denetim Şube Müdürlüğü, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolü yönetmeliği 24 ve 25. maddeleri uyarınca; hafriyat toprağı ile inşaat, yıkıntı atıklarını taşımak isteyen kişi ve kuruluşlara “Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi” veriyor.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Taşıma izin belgesi almak isteyenler için gerekli evrakları :

“Gerçek kişi için; dilekçe (aslı), imza sirküleri (aslı veya noter tasdikli), vergi kaydı (aslı), araçların ruhsat fotokopileri, noter tasdikli taahhütname(Hafriyat Toprağı İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Yönetmeliğine uygun hareket edileceğine ve araçların damperlerini en geç 15 gün içinde sarı renge boyatacağına dair (aslı) ), hafriyat taşıma izin belgesi ücretinin dekontu gerekiyor.

Tüzel Kişi için ise; dilekçe (aslı), Ticaret Sicil Gazetesi örneği, imza sirküleri, vergi kaydı (aslı), araçların ruhsat fotokopileri, noter tasdikli taahhütname (Hafriyat Toprağı İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Yönetmeliğine uygun hareket edileceğine ve araçların damperlerini en geç 15 gün içinde sarı renge boyatacağına dair (aslı) ), hafriyat taşıma izin belgesi ücretinin dekontu ile.Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı na başvuru yapılması gerekiyor.

hafriyat taşıma izin belgesi hafriyat taşıma izin belgesi